Dziewczynka


sł. Jacek Cygan
muz. Piotr Rubik

opracowanie muzyczne: Tomasz Śpiewak
video: studio nagrań Singerton

Data publikacji: kwiecień 2021

Chciałabym zaprosić w muzyczną podróż w której głównie Ty kobieto odnajdziesz SIEBIE i swój GŁOS.

To taki swego rodzaju manifest Wewnętrznego Dziecka, które czasami mocno do nas krzyczy i pragnie ukochania...

Ta mała dziewczynka w każdej z nas pragnie w końcu dorosnąć. Chce postawić granice... Chce czasami powiedzieć dość.. Czy dajesz sobie prawo do podążania za Sobą? Czy zabijasz się każdego dnia? Czy to wszystko co daje nam świat jest tym co my chcemy? Może kazano nam wierzyć we wszystko. Może Ty masz swoją, odbiegająca od normy prawdę na życie. Nie zabij tej dziewczynki co w Tobie jest!!! Masz prawo być SOBĄ! To utwór z przesłaniem. Nie tylko dla kobiet. Myślę, że każdy odnajdzie tu cząstkę dla Siebie. Co prawda nie jest to ani mój tekst ani melodia ale bardzo poczułam tą piosenkę. Jest to utwór, który jest w moim autorskim Kursie Słucham Swojego Głosu 🌷 w module o wewnętrznym dziecku. Bo ten utwór każda kobieta powinna zaśpiewać SOBIE! Czas otworzyć oczy, uszy i serce i odnaleźć swoją radość istnienia.

Wszystko zaczęło się w marcu roku 2020. Wtedy w zamknięciu i izolacji od świata zrodził się pomysł by coś wyjątkowego stworzyć. Za namową Grażynki Pajewskiej zaczęłam powoli obmyślać kurs, który będzie otwierał na swój własny głos i ukryty potencjał i talent. Przyznam byłam dość oporna, jednak, kiedy zniesiono zakaz pójścia na łono natury od razu wróciłam do prowadzenia zajęć z emisji głosu w lesie. (Tak właśnie tak w lesie. Nie ma lepszego miejsca na otwarcie gardła :) )

Podczas jednej z lekcji Kasia Wąchała (obecna w tym nagraniu) zapytała czy bym nie stworzyła jakiegoś kursu do pracy samodzielnej w domu. Uznałam, że skoro kolejna osoba mnie tak namawia to czas to zrobić. To jednak nie miał być szybki kurs zrobiony na szybko i dla korzyści materialnych. Dla mnie to jak misja, jak wyższy cel. Poczułam, że to, co stworzę ma nieść wartość, inspirować, dodawać wiary w siebie, uwalniać napięcia i blokady, zmieniać myślenie, dokonywać transformacji. Dlatego proces najpierw musiał zadziać się u mnie. Oj wiele się w tym czasie działo. Zapraszam na stronę kursu (link podany wyżej - lub wystarczy w przeglądarce wpisać hasło SŁUCHAM SWOJEGO GŁOSU!) Jest w tym kursie moduł o "wewnętrznym dziecku". Szukając inspiracji właśnie w tym temacie pojawiła się ponownie Kasia na zajęciach proponując mi ten utwór. Kasiu chcę byś wiedziała jak wiele wniosłaś i jak ważna jesteś. Dziękuję :) z całego serca. Natuś słońce Tobie z serca dziękuję, że mi zaufałaś i się przede mną otworzyłaś, że pozwalasz sobie puszczać stare sprawy i pokochałaś SWÓJ GŁOS! To dla mnie największa nagroda.

W opisie utworu składam również podziękowania Tobie Tomasz. Dziękuję, że Jesteś i uczysz mnie i sprawdzasz każdego dnia.. Związek to ciągła szkoła i Odwaga podążania za SOBĄ.

Kornel Ty wychowałeś się kiedy ja jeszcze byłam wewnątrz dziewczynką. Przeszliśmy razem mega trudny i wymagający proces. To było jednak potrzebne i ważne bo ukształtowało nasz charakter. Kornel dziękuję również za założenie instagrama i inspirację i zachętę. Chyba sama bym tego nie zrobiła. Pomogłeś mi postawić krok do przodu. Dziękuję, że uczysz mnie jak być lepszym rodzicem. Kocham Cię :)

Teraz jest też wspaniały czas podziękować wszystkim osobom, które już na ten moment kupiły ten kurs i idą w nim swoim tempem. Zachęcam przejść go w całości. On się rozwija jak kwiaty na wiosnę, najpierw powoli a potem nie wiadomo, kiedy jest efekt woow. ;)
Galeria zdjęć