Agnieszka Śpiewak


nauczyciel, muzyk, psycholog z zamiłowania, oddany przyjaciel dzieci,
dietetyk i astrolog.

Biografia:

urodziłam się w najpiękniejszym miesiącu, w roku 1981 - w rocznicę urodzin Jana Pawła II. Ten wyjątkowy człowiek kojarzy mi się ze słowem miłość, która jest dla mnie największą wartością w życiu.

Od najmłodszych lat kochałam malować, robić na drutach, wyszywać i generalnie tworzyć, czytać książki, słuchać muzyki i śpiewać. Marzyłam by grać na gitarze. Pisałam nawet swoją książkę. Robótek ręcznych nauczyłam się u babci na wsi gdzie spędzałam jako dziecko praktycznie każde wakacje. Śpiew i gra na instrumencie pozostawała w sferze marzeń, gdyż niestety nikt z rodziny nie był uzdolniony muzycznie a uczęszczanie na lekcje nauki gry czy śpiewu było niemożliwe. Zajęłam się malowaniem i robótkami ręcznymi i czasem podśpiewywałam sobie różne piosenki. Pewnego dnia ktoś mi powiedział, że mi słoń nadepnął na ucho. Zablokowałam się totalnie. Śpiewałam tylko wtedy, gdy nikt mnie nie słyszał.

Lata mijały a ja musiałam zająć się poważniejszymi sprawami – wybór szkoły, itd. Z uwagi na to, że w domu rodzinnym zawsze poważnym problemem były finanse, chciałam zdobyć w tym kierunku wykształcenie, by żyć inaczej niż moi rodzice. Nauczyłam się, że życie jest trudne i wymagające a dzieci i ryby głosu nie mają. Podporządkowując się temu stwierdzeniu, schowałam gdzieś głęboko w sobie wszystkie moje pasje artystyczne, (które bardzo kochałam) zamknęłam na klucz i wyrzuciłam z pamięci. Zapomniałam o chodzeniu na boso, o moim zamiłowaniu do roślin i ziół. Jedyne, co dawało mi radość to czytanie książek.

Moim celem stały się finanse i bankowość. Skończyłam studia na kierunku Ekonomika usług – Marketing i Zarządzanie a potem Transport i Logistyka. Kończąc te studia już wiedziałam, że to nie moja bajka.

Jeszcze w szkole średniej zaczęłam pisywać artykuły dla lokalnej gazety. Była to tak naprawdę moja pierwsza praca. Następnie pracowałam w ekskluzywnym sklepie z tkaninami. To miejsce zaczęło we mnie budzić tęsknotę za dzieciństwem, za malowaniem i ogólnie artyzmem. Później byłam też fakturzystką, sprzedawcą kątowników i dwuteowników. Zajęłam się też ubezpieczeniami a następnie trafiłam do banku. Wydawało mi się, że trafiłam w odpowiednie miejsce. Miałam już za sobą doświadczenie w pracy z ludźmi. Klienci mnie lubili i szczerze dawali mi to odczuć. Generalnie powinnam być szczęśliwa bo przecież miałam dobrze płatną pracę z odpowiednim statusem społecznym... a jednak nie byłam. Wręcz odwrotnie. Stawałam się coraz bardziej nieszczęśliwa w środku, czegoś mi brakowało. Czułam, że jestem jak ptaszek zamknięty w złotej klatce. Czułam, że nie jestem na swoim miejscu, że nie robię tego, co powinnam. Coraz głośniej budziła się we mnie tęsknota za twórczością artystyczną, za malowaniem, za pisaniem, za śpiewaniem i graniem.

Zanim trafiłam do banku w moim życiu pojawił się wyjątkowy człowiek, bratnia dusza, przyjaciel, potem partner i w końcu mąż. Nigdy nie zapomnę, kiedy na jednym ze spotkań wyjął gitarę i zagrał dla mnie i zaśpiewał. W tym momencie jak bumerang wróciły do mnie wszystkie tęsknoty, marzenia, pasje. Wtedy poczułam ogromną potrzebę i szansę by zacząć się uczyć tego, co zawsze kochałam i co zawsze chciałam robić. Zaczęłam od nauki gry na gitarze i pracy nad swoim rozwojem osobistym i duchowym. Poczułam pragnienie odkrycia, kim tak naprawdę jestem i kim chcę być. Zaczęłam poszukiwać sama siebie. Każdego dnia odkrywałam siebie na nowo. To było fascynujące i bardzo ekscytujące. Miałam wrażenie, jakbym chciała odzyskać stracony czas.

Tomek, mój partner, mąż i przyjaciel był moim pierwszym nauczycielem. Chłonęłam tyle ile mogłam i na ile byłam gotowa. Oprócz gitary uczyłam się również grać na keyboardzie i pianinie. Z czasem dopiero odważyłam się śpiewać. Czułam, że mam zablokowany głos i nie umiem odpowiednio wydobywać dźwięków. Wciąż w głowie dźwięczało mi zdanie „Słoń Ci nadepnął na ucho”. Uznałam, że się nie poddam i znajdę osoby, które pomogą mi, odblokować mój głos. Nauka u mojego męża trwała kilka ładnych lat. To był okres wytężonej pracy i czas ogromnego postępu. Czułam jednak, że to za mało. Wiedziałam, że przy kimś bliskim trudno jest się tak do końca otworzyć głównie z czymś tak subtelnym i delikatnym jak głos. W 2012 roku trafiłam na zajęcia indywidualne do Iwony Górewicz (specjalisty od emisji głosu) a następnie w 2016 do Pauliny Lemańskiej (Associated Board of the Royal Schools of Music). Mam za sobą ponad 10 lat szkolenia z zakresu emisji i uwalniania głosu. Wiem jak ważna jest świadomość śpiewania, psychika, otwartość, postawa ciała, odpowiedni oddech, ustawienie i wiara w siebie. Poszerzałam swój warsztat wokalny na indywidualnych zajęciach u Beaty Dutki i Krzysztofa Machowskiego. W roku 2018 wzięłam udział w warsztatach Olgi Szwajgier.

Moje zdolności pedagogiczne i psychologiczne zawdzięczam wieloletniej współpracy z nauczycielami. W najbliższej rodzinie mam dwóch wyspecjalizowanych nauczycieli podchodzących do uczniów z pasją. Wiedzę i podejście psychologiczne zawdzięczam współpracy z Alicją Jankowską oraz Aliną Radny. Dodatkowo posiadam naturalne cechy wrodzone. Uwielbiam inspirować innych, słuchać, motywować i zachęcać do pracy nad sobą.

Doświadczenie i umiejętności:

 • W latach 2008 - 2015 współtworzyłam piosenki dziecięce do zespołu GAMA. w 2010r. napisałam wspólnie z mężem tekst do kilku utworów. Po latach uświadamiam sobie jak ważne i głębokie teksty posiadają. Warto się wsłuchać w jedną z nich i obudzić. Zapraszam do wysłuchania. A więcej odnośnie tej kwestii w Tomka biografii. Obudź się ze snu
 • W 2010 roku wraz z mężem Tomaszem Śpiewak prowadziłam prestiżową imprezę 10-lecia międzynarodowej firmy Vision International People Group w Polsce, która odbyła się w Warszawie 6 listopada.
 • W latach 2010 - 2018 byłam solistką i gitarzystką zespołu muzycznego Be Free. Czasem grałam również na ukulele. Mam za sobą przegranych ponad 1000 godzin na scenie. To chyba najlepsze i największe doświadczenie.
 • W latach 2010 - 2020 przy współpracy Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” byłam współorganizatorem festiwalu piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Na dobre i na złe”, który odbywał się w Szczecinie co roku w październiku.
  W latach 2017 i 2018 prowadziłam ten festiwal.
 • W 2011 roku wraz z mężem reprezentowałam Polskę na Ogólnoświatowym Zlocie Młodych Artystów w Moskwie na stadionie olimpijskim (w ramach XV-lecia firmy Vision International People Group) gdzie dla ponad 20-tysięcznej publiczności wykonaliśmy własną kompozycję pt. Nowy dzień.
 • W latach 2013 - 2017 uczęszczałam na prywatne zajęcia do Iwony Górewicz
 • 29 maja 2014 roku odbyła się konferencja dla biznesu pt. „Skrzydła Sukcesu” której byłam współorganizatorem. Z tej okazji powstała autorska piosenka „Przebudzenie”, nagrana przez zespół muzyczny Be Free którego jestem członkiem.
 • W latach 2015 - 2022 prowadziłam zajęcia nauki gry na instrumentach muzycznych oraz śpiewu w Szkole Artystycznej Singerton. Bazując na swoim przykładzie i doświadczeniu łatwiej jest mi docierać do młodych ludzi, otwierać ich na ich naturalny głos i budzić pasję do muzyki.
 • Od lutego 2016 do września 2018 uczęszczałam na indywidualne zajęcia do Pauline Lemańskiej
 • W latach 2017 - 2018 śpiewałam w grupie pierwszych sopranów w Chórze Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczuk-Makuch. To był dla mnie czas niezwykle trudny z uwagi na intensywność prób i ogrom repertuaru jednak niezwykle ważny. Doświadczenie zdobyte tam pozwoliło mi poszerzyć swoje warunki głosowe, za co jestem ogromnie wdzięczna.
 • Od października 2017 do do marca 2018 - zajęcia z emisji głosu w ramach Chóru z Beatą Dutka
 • Od października 2017 do do marca 2018 - zajęcia z emisji głosu w ramach Chóru z Krzysztofem Machowskim
 • w maju 2018 roku wzięłam udział w warsztacie u Olgii Szwajgier prowadzonym we Wrocławiu.
 • 29 maja 2018 roku na specjalne zaproszenie Krystyny Maciąg udzieliliśmy wywiadu dla Niezależnej Telewizji. Transmisja na żywo odbyła się ze studia w Sobótce. Nagranie i fotorelacja tutaj.
 • W październiku 2018r. przyglądałam się jako słuchacz warsztatom z Michałem Grobelnym
 • Od listopada 2019 do lutego 2020 - indywidualne zajęcia z Barbarą Marcinkowską - Boruszak
 • Od czerwca 2020 do września 2020 - Letnia Szkoła Muzykowania z dr hab. Iwoną Wiśniewską Salamon i Stanisławem Mazurkiem
 • W czerwcu 2020 byłam uczestnikiem indywidualnych zajęć ze Stanisławem Mazurkiem
 • Od 05-10 lipca 2020 Letnie Warsztaty Wokalne FUZJA SZTUK poprowadzone przez dr hab. Iwonę Wiśniewską-salamon dr Aleksandrę Janus Ninę Salamon Edytę Turowską Małgorzatę Krawczak Michała Bierwiaczonka
 • lipiec 2020-wrzesień 2020 Kurs on-line z Cheryl Porter Vocal Method -ONLINE SINGING COURSE
 • sierpien 2020 kurs on-line z Elżbietą Zapendowską i Igorem Herbutem

Poza muzyką zawsze fascynował mnie świat rozwoju osobistego i duchowego. Praca nad sobą i ze sobą wydawała mi się koniecznością.

 • Z rozwoju osobistego i finansowego szkoliłam się u czołowych postaci z branży biznesu: Harv Eker (2013), Blair Singer (2014), Anthony Robbins (2015), Tom Schraider (2011), Łukasz Milewski (2013), Les Brown (2014), Nick Vujicic (2014), Kim i Robert Kiosaki (2013), Ron Salwador (2010), Adam Krasowski (2010), Mateusz Grzesiak (2014) a także Don Failla (2012).
 • marzec 2009 - Kurs podstawowy Metody Silvy - Andrzej Wójcikiewicz,
 • październik 2009 - Ultra Seminar Metoda Silvy - Andrzej Wójcikiewicz,
 • 2010, 2011 - Akademia zarządzania - szkolenia dla trenerów - Infrapark Police,
 • 2010, 2011 - Technika Uwalniania - Adam Krasowski,
 • maj 2012 - I stopień Reiki - Ludmiła Frąckowiak,
 • 2014 - Sztuka Oddechu - The Art of Living,
 • listopad 2014 - Przebudzona kariera - Jan Paweł Mróz,
 • marzec 2015 - Silva Live System Program - Andrzej Wójcikiewicz,
 • maj 2016 - Kurs Ciszy - The Art Of Living,
 • maj 2018 - Uwolnij swój głos - Olga Szwajgier,
 • maj 2018 - luty 2019 - Autorski kurs Astrologiczny - Małgorzata Gardasiewicz,
 • wrzesień - grudzień 2018 - Astrologia dla początkujących - Warszawska Szkoła Astrologii,
 • styczeń - kwiecień 2019 - Astrologia prognostyczna - Warszawska Szkoła Astrologii,
 • styczeń - maj 2019 - Kroniki Akaszy - Małgorzata Kwietniewska,
 • czerwiec - sierpień 2019 - Gwiazdy stałe - Warszawska Szkoła Astrologii,
 • marzec 2020 -21 Dni obfitości wg Deepak Chopra
 • marzec-kwiecień 2020 Niezależność energetyczna z Moniką Jakubczak
 • lipiec-sierpień 2020 Niezależność ekonomiczna z Moniką Jakubczak
 • i wiele innych, indywidualnych kursów i konsultacji.

Równolegle z powyższymi kursami wciąż rozwijam się pod kątem zdrowia i słuchania swojego ciała. Przez okres 14 lat przeszłam ogromnie długą i krętą drogę odnośnie szukania metod powrotu do własnego zdrowia. Ta droga nauczyła mnie akceptacji i zaufania do siebie oraz weryfikacji tego, co jest dobre i zdrowe.

 • Od roku 2010 prowadzę konsultacje i doradztwo pod kątem ziołolecznictwa i suplementacji współpracując z firmą Vision International People Group. Dwa kolejne kursy to chęć poszerzenia już posiadanej wiedzy.
 • maj - wrzesień 2017 - Kurs Dietetyki i odchudzania I i II stopnia,
 • luty 2018 - Jelita jako centrum naszej odporności.
 • Od maja 2018 roku uczę się i rozwijam pod kątem indywidualnego kosmogramu. To wiedza, która jest swoistą mapą naszego życia. Może czas odkryć się na nowo?
 • Od marca 2020 zrozumiałam, że należy podążać przede wszystkim za tym co się czuje i co podpowiada intuicja

Chcąc dzielić się doświadczeniem, które zdobyłam przez te wszystkie lata, stworzyłam projekt pod nazwą „Słucham swojego głosu”. To, czym pragnę się dzielić to nie tylko odblokowanie się na śpiew. Warsztaty mają na celu otwarcie się na swoje ukryte dary, talenty i możliwości. Za pomocą głosu się wyrażamy i możemy przekazać to, co robimy, co czujemy, co chcemy. Głos to nasz język duszy. I tu wcale nie chodzi tylko (albo aż) o śpiewanie. Tu chodzi o zrozumienie, spojrzenie z innej perspektywy i poznanie prawdy o sobie i swoim głosie. To różnego rodzaju techniki pomagające prawidłowo oddychać, mówić, wyrażać to, co było zablokowane lub bardzo skryte tak jak u mnie przez wiele lat. To pewien etap i droga, której często się boimy.

Wszystko to co przeszłam, wszystkie metody, kursy, spotkania, lekcje pozwoliły mi tak wiele zrozumieć i otworzyć oczy na siebie samą, ale też na innych. To dało mi ogromną empatię i otwartość na drugiego człowieka. Obudziły się we mnie naturalne zdolności do słuchania i dostrzegania w innych tego, czego sami nie widzą.