Tomasz Śpiewak


nauczyciel, multiinstrumentalista, aranżer, producent,
reżyser dźwięku, programista, przedsiębiorca.

Biografia:

ur. dnia 19 listopada 1978 roku w Szczecinie. Od najmłodszych lat pasjonował się elektroniką oraz informatyką. Jego pokój przypominał warsztat, w którym powstawały coraz to nowe projekty elektroniczne (od wytrawiania płytek drukowanych, po konstruowanie obudów wykonanych projektów). Dzięki tej fascynacji zdał egzaminy do szkoły średniej i rozpoczął naukę w Technikum Łączności w klasie teleinformatycznej. Z punktu widzenia czasu, wiedza, którą otrzymał na etapie szkoły średniej, przydała się może w 20%. Szczerze mówiąc, jeśli naprawdę chcemy się czegoś nauczyć, możemy zrobić to sami. Żadna szkoła nam w tym nie pomoże jeśli sami nie będziemy chcieli się nauczyć określonego materiału, tematu. Fascynacja elektroniką trwała do końca szkoły średniej gdzie w międzyczasie pojawiło się nowe hobby - muzyka.

Z muzyką związany jest mniej więcej od klasy siódmej szkoły podstawowej - wtedy to zaczął uczęszczać na prywatne lekcje nauki gry najpierw na keyboardzie, potem na pianinie. W roku 1998 po ukończeniu Technikum Łączności, został słuchaczem Katedry Edukacji Artystycznej na kierunku Wychowanie muzyczne w zakresie sztuki muzycznej.

Wiedzę oraz umiejętności kompozytorskie pozyskał od wybitnych nauczycieli m.in.: prof. Bohdana Boguszewskiego, prof. Marka Jasińskiego, mgr Artura Cieślaka czy dr Mikołaja Szczęsnego. Miał też przyjemność uczestniczyć w zajęciach z Protokołu Dyplomatycznego, prowadzonych przez eksperta - Romana Weczera. Na studiach dodatkowo rozszerzył swoje instrumentarium o gitarę klasyczną, skrzypce oraz emisję głosu.

W 2001 roku rozpoczął pracę jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej. W tym samym roku otworzył Prywatną Szkołę Muzyczną i rozpoczął edukację dzieci i młodzieży w zakresie nauki gry na instrumentach muzycznych oraz emisji głosu. Biegle gra na instrumentach: fortepian, keyboard, gitara elektryczna, gitara klasyczna, gitara basowa, perkusja, gitarella, ukulele i nadal rozszerza swoje instrumentarium o kolejne instrumenty. W roku 2003 ukończył studia wyższe na w/w kierunku i uzyskał tytuł magistra. W tym samym roku rozszerzył prowadzoną przez siebie działalność o studio nagrań oraz tworzenie stron internetowych. Prowadzone przez niego studio nagrań umożliwia zapis 32 ścieżek jednocześnie z wykorzystaniem technologii cyfrowej. W studio powstają reklamy, dubbingi do filmów, tłumaczenia, audiobooki, nagrania polityków oraz nagrania solistów i zespołów muzycznych. W 2008 roku odszedł z pracy w szkole podstawowej by móc w większym stopniu poświęcić się swojej pasji.

Dodatkowo jako człowiek wielu talentów zajmuje się również programowaniem w języku skryptowym. Tworzy strony www i dopasowuje je do indywidualnych potrzeb klientów w ramach prowadzonej przez siebie działaności.

Doświadczenie i umiejętności:

 • W latach 1998 – 2003 śpiewał w grupie tenorów w Chórze Uniwersyteckim pod dyrekcją Eugeniusza Kusa, z którym koncertował w Polsce, w Niemczech oraz we Włoszech. W latach 2017 - 2018 śpiewał w grupie tenorów w Chórze Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczuk-Makuch. .
 • W roku 2001 pracował w firmie Tonsil gdzie przygotowywał mobilne nagłośnienie pielgrzymek i procesji. Krótki okres pracy jako elektronik uświadomił mu, że to nie będzie jego sposób na życie.
 • W latach 2001 - 2008 pracował w szkole podstawowej jako nauczyciel i wychowawca. Uczył przedmiotów: Muzyka, Plastyka, Technika i potem Sztuka.
 • Od 2001 roku prowadzi Szkołę Artystyczną Singerton gdzie wraz z małżonką uczy dzieci, młodzież i dorosłych grać na instrumentach muzycznych oraz emisji głosu. W ramach Szkoły Artystycznej działa Szkoła Muzyczna i Pracownia Techniczna.
 • W latach 2001 – 2013 prowadził dziecięcy zespół wokalny GAMA, który ma na swoim koncie liczne nagrody. Zespół występował u boku takich gwiazd jak: Justyna Steczkowska, Natalia Kukulska, Olga Bończyk, Małgorzata Kożuchowska, Tadeusz Wasilewski. Z tym ostatnim zespół nagrał płytę.
 • Grupa GAMA nagrała 5 płyt z piosenkami dziecięcymi. Cały proces powstawania płyt miał miejsce w Studio SINGERTON. Tomasz jest ich producentem. Utwory zespołu i płyty są dostępne w formie płyt lub jako pliki do pobrania po zakupie. Na tych płytach znajdują się też utwory autorskie napisane specjalnie dla zespołu GAMA przez Tomasza Śpiewak a tomik tych utworów jest finalizowany i będzie dostępny w sprzedaży w niedalekiej przyszłości. CZĘŚĆ PIOSENEK JEST ZAMIESZCZONA NA KANALE YOU TUBE wystarczy wpisać na kanale lub bezpośrednio na youtube Zespół GAMA szkoła Singerton.
 • oprócz zespołu GAMA prowadził również zespoły wokalne takie jak: Akolada, Szyk, Krzyk oraz instrumentalny Alfa.
 • Od 2001 roku prowadzi studio nagrań gdzie miał przyjemność współpracować z wieloma lektorami, aktorami, poetami, artystami, lekarzami i politykami.
 • Od 2001 roku jest liderem zespołu muzycznego Be Free. Ma na swoim koncie przegranych ponad 3000 godzin na scenie prowadząc najróżniejsze imprezy.
 • W 2010 roku wraz z małżonką Agnieszką Śpiewak prowadził prestiżową imprezę 10-lecia międzynarodowej firmy Vision International People Group w Polsce, która odbyła się w Warszawie 6 listopada.
 • W 2011 roku wraz z małżonką reprezentował Polskę na ogólnoświatowym zlocie młodych artystów w Moskwie na stadionie olimpijskim (w ramach XV-lecia firmy Vision International People Group) gdzie wykonali własną kompozycję pt. „Nowy dzień”.
 • Działalność w zakresie tworzenia i produkcji aranżacji muzycznych rozpoczął w 2002 roku. Ma na swoim koncie wykonanie ponad 1000 podkładów muzycznych do utworów znanych z radia i telewizji.
 • W latach 2001 - 2003 był organizatorem zimowisk dla dzieci i młodzieży w Limanowej i Krynicy.
 • Od roku 2001 przy współpracy Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” współorganizuje festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Na dobre i na złe”, który odbywa się w Szczecinie co roku w październiku.
 • Od 2003 roku udoskonala swój warsztat programisty. Tworzy i udoskonala strony internetowe i sklepy. Wśród klientów są m.in. kancelarie adwokackie, studia fotograficzne, indywidualni przedsiębiorcy.
 • Od 2007 roku propaguje naturalne sposoby ochrony zdrowia poprzez budowanie sieci klientów w firmie Vision International People Group.
 • We wrześniu 2009 roku został członkiem nadzwyczajnym Polskiego Związku Niewidomych za pracę na rzecz stowarzyszenia.
 • Szkolił się u czołowych postaci z branży biznesu m.in. u: Blaira Singera (2014), Harva Ekera (2013), Anthoniego Robbinsa (2015), Toma Schreitera (2011), Les Browna (2014), Nicka Vujicica (2014), Kim i Roberta Kiosakiego (2013), Ron Salwador (2010) a także u Don Failla (2012).
 • Był realizatorem w takich projektach jak: Przyjmij lekturę, wciągnij się w kulturę gdzie współpracował z aktorami teatrów woj. zachodniopomorskiego (2014r.), Festiwal czytania realizowany przez Książnicę Pomorską przy udziale Krystyny Czubównej (2015r.).
 • 29 maja 2018 roku na specjalne zaproszenie Krystyny Maciąg razem z małżonką udzielił wywiadu dla Niezależnej Telewizji. Transmisja na żywo odbyła się ze studia w Sobótce. Nagranie i fotorelacja tutaj.
 • Osobiście prowadzi studio nagrań oraz Szkołę Muzyczną. Prowadzi też zajęcia z programowania PHP.
 • Utwory zespołu i płyty